خشم نامه، غم نامه

 

این یه خشم نامه و بی اعصاب نامه است. هرکس حوصله نداره خودشو اذیت نکنه.

خدایا جداَ برام سوال اساسی پیش اومده که موقع آفریدن این آدم چی فکر میکردی. خداییش این چی بود. سرتاسر زندگی بشر رو که نگاه میکنم حالم بهم می خوره (خواهشاَ غضب نکنی ها راست میگم دیگه) از وقتی پای ادیان هم اومده وسط بجای اینکه اوضاع خوب بشه فاجعه بارتر هم شد. همش خونریزی، کشتار، تجاوز.... یکی سرنژاد، یکی سر دین، یکی سر هیچی. حتی سر رسیدن به تو و بهشت ات که بابامون رو ازش انداختی بیرون. قابیل چرا هابیل رو کشت؟ برای اجر و قرب بیشتر و حسادت. نمیدونم این تعصب دیگه از کجا سر درآورد که بیشترین خریت ها و حماقتهای بشر سرهمین تعصب بود. و از همه انواعش کثیف تر بنظر من تعصب د.ی.ن.ی هستش. من آدم ضد.دینی نیستم حتی تاحدودی متدین هم هستم و به اعتقادات مذهبی احترام میذارم از هرنوعش.

همه این خشم از اخبار و تصاویر وحشتناک کشتار مسلمانان در میانمار(برمه) شروع شد و سکوت دردناک و مزورانه خبری سایر کشورها حتی تا حدودی کشور خودمون. مسلمان بودن اون مردم شاید اهمیت زیادی نداره انسان بودنشون کافیه. این هم از بودائی هایی که قراره ارام و صلح جو باشن.

حالم بهم می خوره از این سکوت خبرگذاری ها و کانالهای خبری دنیا. از اون bbc مزور حقه باز تا CNN و همه اون بنگاههای خبرپراکنی دروغگو و بیشرافتی که نقش شیپور رو برای یه عده بیشرف تر بازی میکنن. من نمیدونم چه پدرکشتگی با مسلمون ها دارن اینها.

مسخره تر از همه اینه که تقریبا هیچ قوم و دینی از این دایره بی نصیب نمونده و در پرونده هر کشوری تقریبا یه لکه ننگی دیده میشه. فقط اینها رو جهت نمونه داشته باشین.

- یهودی، مسلمان و مسیحی رو خر خودش حساب میکنه و تصور کرده همه ادیان و ملل باید زیر سیطره اش باشن. چون خدا این وعده رو بهشون داده. پس میشه رفت و در صبرا و شتیلا چندهزار نفر آدم رو قتل عام کرد! از اون طرف مسیحی جنگ صلیبی راه میندازه و به اسم دین و مسیح صلح طلب شروع میکنه به قتل هام مسلمان ها. چرا؟ چون سرزمین مقدس دست اونها افتاده. از اون سر مسلمون ها برای رستگار کردن ملت ایران میریزن و از هیچ جنایتی و تجاوزی کوتاهی نمیکنن. و همه چیز رو ویران میکنن تا بلکه ما هم بریم بهشت. شی.عه سن.ی رو مسلمون بحساب نمیاره و سن.ی شی.عه رو رافضی پس تا میتونن از همدیگه میکشن. وهابی های جانی هم که کلا راز رفتن به بهشت و حوری و اینها رو در کشتار و تجاوز به شیعیان میدونن. بابا مثل بچه آدم بتمرگید توی مسجدتون هرجور بلدید خداتون رو عبادت کنید. به شما چه بقیه چه ... میخورن! صبح تا شب واسه کشتن همدیگه نقشه میکشن.

- یه کوتوله اتریشی چون فکر میکرد که نژاد برتر رو کشف کرده کل اروپا رو به آتیش کشید تا چندمیلیون برن سینه قبرستون. ژاپنی چلغوز میره چین و هرچی جنایت بلده علیه بشریت سرچینی ها که حتما نژاد پستی هم بودن امتحان میکنه. در عوض آمریکا هم با دوتا تخم مرغ هست.ه ای ژاپنی ها رو جزغاله میکنه تا بفهمن مملکت صاحاب داره.

- یه مشت ترک از خدابیخبر میبینن دنیا خرتوخره میریزن و هرچی ارمنی بدبخت دم دستشون میاد سلاخی میکنن. تا بعد سالها ،هی لاف اروپایی بودن بزنن و بگن کی بود کی بود من نبودم!

- حالا داشته باشید آفریقارو. آخه من نمیدونم شما نون گیرتون نمیاد بخورید این نژادپرستی تون دیگه چیه! فقط فکر کنید دوتا قبیله آدم بیریخت یه شکل ،میوفتن به جون هم. اون میگه توتسی مارمولک اونهم یه چیز بدتر. بعد هم تامیتونن از هم میکشن. سفیدپوسته فکر میکنه چون سفیده باید سیاهها رو ببره بیگاری و هروقت لازم بود برای تنبیه اش شکنجه اش کنه و دارش بزنه.

- اروپا رو داشت باشین. یه کلیسا بود که هرچی زمین کشاورزی بود قبضه کرده بود و به نیابت از خدا دهن همه رو سرویس میکرد. هرکی میگفت زمین گرده یا علم اینجوری میگه. میگفت یا با زبون خوش خودت بگو شکر خوردم یا بپر تو آتیش. هرکی هم یکمی کله اش کار کنه باید بره دادگاه تفتیش عقاید تا پاک بشه و بزور بره بهشت ور دل حوری ها. جالبه اونجا هم دعوای کاتولیک و پروتستان راه افتاد و کشور انگلستان افتخار بزرگترین آدمسوزی رو نصیب خودش کرد در سوزوندن پروتستان ها. حالا واسه من ادعای تمدن میکنن. کثافت کاری فرانسه و ایتالیا در آفریقا هم که برای خودش حکایتیه.

صرب ها یهو یادشون افتاد همسایه های بوسنیایی و مسلمانشون حق اونها رو خوردن. پس طی فرآیندی که هنوز برا من گنگ مونده  از شهروندان عادی تبدیل شدن به یه مشت جانی حرامزاده که دست تیمور رو از پشت بستن و دنیا هم سکوت کرد تا چندتا مسلمون کمتر بهتر!

خلاصه این بشر متعصب هروقت احساس کرد که حق به تمامی پیش اونه و هیچکس دیگه ذره ای حق نداره و یا احساس کرد که نژادش خیلی باحاله از هیچ جنایتی فروگذار نکرد. بابا به خدا اگه بهشتی باشه برای همتون توش جا هست خبر مرگتون. دست از این تعصب و خریت بردارید و مثل انسان با هم حرف بزنید. بذارید یه فرقی با یابو داشته باشید. خدایا بدجوری حالم بهم میخوره از این تعصب و حماقت. خودت رحم کن.

/ 32 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلو

[گریه] میدونم ولی خدایی دیروز بسی خوشحال بودم نمیخواستم حتی با یه شکلک حال خودمو بگیرم بیا امروز کلی زار میزنم[گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه]

طلا خانم

کوچه جان از اینکه جواب دادید ممنونم از بین این کتابها ناتور دشت و صد سال تنهائی مارکز رو خوندم واقعا محشر هستند .بقیه رو هم می رم که بخونم .ممنون

elnaz

سلام کوچه جون بهتر شدی پسرم؟

آسی

سلام بهتر شدی ؟راستی جواد جان برای آپدیت چه مدارکی خواستن ازت؟

نَــوازِش

اوه ناتور دشت خیلی عالیه. من عاشق ازین تیریپ کتابهام [قلب] من حال خودتو نمیپرسم! الان فهمیدم که خوبی کلا :)) آقای پدر بهتر هستن ایشالله؟ [پلک]

تانیا

مسخره

الی...

این احساسها گذرا و لحظه ایه.اما اینو بدون برای محو یه سری بدی ها باید میدون دیدت رو خیلی باریک کنی.

الی...

اون میدون دید شخصیته.. این برای رفتارای اجتماعیه.. یه چیزی تو مایه های سنگ بزرگ و نزدن...

مهدی

مرد حسابی تو خودت یکی از مخلوقات نادر و از اونای خدایی !£